Zastosowanie substancji antybakteryjnych, wydłużających żywotność składników aktywnych odmieni branżę kosmetyczną, stwierdza zespół TechVision Frost & Sullivan

Warszawa – 13 czerwca, 2017 r. – Trend na naturalny oraz zdrowy styl życia podbija rynek od ostatnich kilku lat. Wraz z jego rozwojem rośnie zapotrzebowanie na biozgodne kosmetyki oraz produkty do higieny osobistej, wyprodukowane z wysokiej jakości składników naturalnego pochodzenia. Rosnąca świadomość konsumencka na temat szkodliwego wpływu oraz efektów ubocznych wywołanych przez syntetyczne składniki, takich jak alergie, podrażnienia i zaczerwienienia skóry, przyspiesza rozwój oraz zapotrzebowanie na natrualne komponenty w produktach do pielęgnacji i higieny osobistej.

„Podstawowym obszarem, na którym skupiają się dostawcy nowych materiałów, jest dostarczanie naturalnych kompozycji wykorzystujących naturalne składniki aktywne, takie jak oleje roślinne” zauważa Analityk Badawczy TechVision Frost & Sullivan Marta Serafin. „W związku z tym zauważamy duży nacisk na opracowywanie środków antybakteryjnych, zwanych środkami konserwującymi, które zapewniają stabilizację tych bardzo reaktywnych składników oraz przedłużenie okresu ich trwałości. Systemy nośnikowe, dzięki którym składniki aktywne trafiają w głąb skóry, umożliwiające ukierunkowanie ich działania leczniczego na precyzyjnie wybrane obszary, czy wypełniacze dermatologiczne wygładzające i uelastyczniające skórę jako alternatywa dla zabiegów chirurgii plastycznej, to kolejne ważne obszary prowadzonej działalności badawczej”.

Według analizy pt. Postępy Technologii Materiałowych w Produktach do Pielęgnacji i Higieny Osobistej stanowiącej część realizowanego przez firmę Frost & Sullivan Programu na rzecz rozwoju pt. TechVision (Chemicals and Advanced Materials) wynika, że duże firmy z branży chemicznej już podejmują działania na rzecz ulepszania swoich produktów zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju. Na przykład w kwietniu ubiegłego roku, firma BASF zaprezentowała swoje nowe produkty opracowane zgodnie z dewizą “Wszystko dla jutra” w ramach promowania przyjaznej środowisku naturalnemu chemii w produktach do pielęgnacji i higieny osobistej.

Aby dowiedzieć się więcej o badaniach prowadzanych przez Frost & Sullivan należy kliknąć tu

Rynek kosmetyczny charakteryzuje się dużą dynamiką i częstymi zmianami trendów wywołanymi opiniami i potrzebami klientów. Fakt ten wymusza na producentach dużych i częstych nakładów finansowych w działania badawczo-rozwojowe. Dodatkowym utrudnieniem w branży jest brak jednolitych przepisów prawnych, który utrudnia prowadzenie działalności w skali globalnej; na przykład o ile na rynku chińskim wymagane jest badanie produktów na zwierzętach, na rynku europejskim i amerykańskim praktyki takie są zabronione.

„USA są obecnie wiodącym graczem w branży produktów kosmetycznych pod względem aktywności na rynku oraz liczby uzyskanych patentów”, zauważa Serafin. „Wygląda na to, że to właśnie Azja (zwłaszcza Japonia i Korea Południowa) będzie źródłem największej liczby innowacji wchodzących na rynek. Szeroko rozwinięty kanał sprzedaży internetowej, pozwalający na bezpośrednie łączenie konsumentów z producentami, przyczyni się do dalszego rozwoju kosmetyków pochodzących
z Azji na rynku europejskim i amerykańskim.”

Advances in Material Technologies for Personal Care
D74E-TV

O Frost & Sullivan

Frost & Sullivan, firma świadcząca usługi partnerstwa na rzecz rozwoju przedsiębiorstw (Growth Partnership Company), współpracuje z klientami, umożliwiając im podążanie drogą innowacji przyszłości, a tym samym stawianie czoła wyzwaniom o charakterze globalnym. Pomagamy również w wykorzystaniu pojawiających się możliwości rozwoju, które decydują o współczesnych graczach rynkowych. Od ponad 50 lat opracowujemy strategie rozwoju dla przedsiębiorstw z listy Global 1000, nowych firm, instytucji sektora publicznego oraz społeczności inwestorów.

Dane kontaktowe:
Evgenia Oleynikowa
Dział Komunikacji Korporacyjnej – Europa
Tel: +48 22 481 62 10
E: evgenia.oleynikova@frost.com

About Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.

Frost & Sullivan

For six decades, Frost & Sullivan has been world-renowned for its role in helping investors, corporate leaders and governments navigate economic changes and identify disruptive technologies, Mega Trends, new business models and companies to action, resulting in a continuous flow of growth opportunities to drive future success.

Your Transformational Growth Journey Starts Here

Share This